סכנות הקיץ לכלבכם וכיצד תמנעו מהן :

 

עונת הקיץ היא הזדמנות נפלאה לבלות יחד עם הכלבים. בין אם בטיול טבע, בים או פשוט בחוץ, ההרגשה של החופש היא בלתי ניתנת לתחלופה וגם הכלבים מרגישים זאת. כלבים מרגישים את הקיץ שמגיע, רבים משירים שיער כחלק משינויי העונה, חלקם נראים עייפים יותר בשעות החמות וחלקם שמחים להיכנס לבריכת מים בחצר או יחד עם הבעלים לים. 

לצד הכיף של עונת הקיץ ישנן גם סכנות ממשיות לכלבים אותן אנחנו יכולים למנוע בקלות.  
ריכזנו עבורכם את שלושת הסכנות הגדולות ביותר של הקיץ וגם המלצות להימנעות מהן. 

 

סכנה ראשונה- קרציות 

הקיץ מגיע ואיתו הקרציות חוגגות. קרציות יכולות לחיות באדמה חודשים ואף שנים עד שהן מחליטות לחפש גוף לצאת אליו. כאשר הן עולות על הגוף, הן מתחילות לאכול ואינן עוזבות אותו. כיוון שהקרציות לא יכולות לאכול בלי סוף, הן מוצצות דם ומוציאות את חלקו חזרה לגוף. בתום מציצת הדם הנקבה מתנתקת מהכלב ומטילה ביצים במקום מסתור, שם היא מטילה אלפי ביצים ומחזור החיים מתחיל מחדש. 

למעשה, הקרציה לא רק לוקחת מהכלב את הדם אלא משיבה למחזור הדם נוזל בחזרה. כאשר הקרציות משיבות נוזלים הן עלולות להדביק את הכלב במחלות כמו קדחת הקרציות- שיכולה להיות קטלנית עבורו. 

הטיפול הטוב ביותר עבור קרציות הוא מניעה. קולר, אמפולה, תספורת, סירוק מתמיד. כל אלו הם חלק בלתי נפרד מהטיפול בכלב. כיוון שהקרציות נתפסות במקומות מלאי שיער לאחר תספורת הקרצייה מתקשה למצוא מחבוא ולכן בכלבים מסופרים יש פחות קרציות (וקל יותר לראות ולהסיר את הקרציות הקיימות).  

סירוק מתמיד יעזור לזהות קרציות על הכלב וגם יהפוך את השיער לפחות סבוך ולכן לפחות נעים לשהות הקרצייה. לצד סירוק או תספורת, ישנם חומרים אשר מונעים מהקרציות להזיק לכלבים.  

אמפולות, קולר או ריסוס הם אמצעים יעילים אשר נכנסים למחזור הדם של הכלב ולמעשה הורגים את הקרציה. שילוב של חומרי הדברה לכלב וסירוק או תספורת ימנעו את הנזק שהקרציות עלולות לגרום. 

 

סכנה שניה- התייבשות ומכת חום 
כלבים (וחתולים) אינם מזיעים, אלא מקררים את עצמם באמצעות מספר דרכים: הלחתה (התנשפות הכלב עם הלשון בחוץ), הזרמת דם מוגברת למקומות חשופים בגוף והימנעות משמש ישירה. 

כלבים רבים מצטרפים לטיולי הבעלים או מושארים בחצר הבית וכאשר טמפרטורת האוויר בחוץ גבוהה ומתקרבת לטמפרטורת גופו של הכלב- הכלב לא מסוגל לקרר את עצמו- ויש סיכון מוגבר למכת חום. בעת מכת חום חלבוני הגוף ומערכות הגוף נפגעות, לעיתים בצורה בלתי הפיכה. לעיתים ישנה התייבשות בעת מכת חום. לכן חשוב מאוד להקפיד על מספר כללים: להקפיד על שהות באזורים מוצלים, מאוררים וקרירים בשעות החום, יש להקפיד על מים טריים באופן קבוע, ולהחליפם כאשר הם מתחממים. מומלץ להקדים ולאחר את הטיולים היומיים- להימנע מטיול עם הכלב כאשר מזג האוויר והקרקע חמים מאוד. לכלבים המוחזקים קשורים בחצר יש צורך לוודא כי יש מקום מסתור מוצל וקריר גדול מספיק כדי להגן על הכלב. נזכור שגם כאשר יש מלונה, יש לה יכולת לאגור חום, ויש להקפיד להניחה במקום מוצל ומאוורר מלכתחילה. 
 

סכנה שלישית- טיולי טבע מחוץ לבית 

טיולים הם חוויה נפלאה עבור כל כלב ולרוב גם עבור בעליו. עם זאת, הטיולים יכולים להיות סכנה אם לא מקפידים על אמצעי בטיחות. בטיול עם הכלב יש לדאוג להביא לו כלי מים משלו, לקחת בקבוק מים נוסף לכלב ולשים לב שאינו מחפש הרפתקאות בין השיחים בדרך. 

בטיולי טבע ישנן חיות שונות אשר יכולות לארוב לכלב,כמו למשל נחשים או עקרבים. ברור שמפגש שכזה עלול להסתיים אצל הווטרינר. לכן חשוב ללכת עם הכלב קשור ברצועה ולמנוע ממנו לחפש הרפתקאות מסוכנות בעת הטיול. 

 

נזכור שכדאי להניח מים לחתולי הרחוב! 
מלבד המעשה הטוב, החתולים יגמלו לנו- בהרחקת מכרסמים, חרקים ונחשים.  

 

מצאת שהכתבה תרמה לך? נשמח לתגובה למטה. 

 

שיהיה קיץ נעים ובטוח, חיות בלב.

טל': 08-6521212              פקס : 08-6526000                      HaiotBalev@oulook.com

© 2023 by Pet Supplies. Proudly created with Wix.com