צאו לטיול בטוח 

 

יציאה לטיול עם הכלב זו חוויה עבור הכלב ובעליו. אם גם הכלב הוא חלק בלתי נפרד מהמשפחה והוא מצטרף לטיולים המשפחתיים זה נפלא וחשוב לשמור עליו. כתבה זו תרכז את המידע הנדרש לטיול בטוח עם הכלב. 

 

נסיעה בטוחה ברכב 

הטיול עם הכלב מתחיל ברגע שעולים לרכב. חובה לקשור את הכלב בעת נסיעה וזאת על פי חוק. ההגיון שעומד מאחורי זה הוא שהכלב יכול להיבהל או להתלהב בעת נסיעה, לקפוץ, להשתולל ואפילו לזנק על הנהג. 

מספיק שהכלב יראה חתול או חיה אחרת על הכביש והטיול הכייפי עלול להיגמר באסון. היום ישנן חגורות בטיחות המשתלבות על רתמת הכלב והן הופכות את הנסיעה לבטוחה עבור הכלב ובעליו. 

אם הכלב מפחד או מקיא בנסיעות, ניתן לנסות ולהרגילו. התחילו בהושבתו ברכב בלבד ולאחר מכן עברו לנסיעות קצרות,תוך הקפדה על הרגעתו ועל התנהגות נכונה ובטוחה ברכב. לאחר זמן מה הכלב יתרגל ותוכלו לנסוע יחד לנסיעות ארוכות ומהנות לשני הצדדים. 

 

שתיה ומזון 

כשיוצאים מהבית לטיול או לים אין להסתמך על המים שיהיו במקום. יש להביא לכלב מים וכלי משלו כדי שיוכל לשתות במהלך הטיול. בבילוי בים חשוב לשים לב כי הכלב לא שותה מים מלוחים אשר עלולים להוות לו נזק של ממש.  

בעת טיול מחוץ לשטח הרגיל יש להצטייד בבקבוק מים נוסף לכלב ולשים לב לתגובות של הכלב. אם הוא מתעייף ומתיישב בצל, שבו יחד ועשו הפסקה מרעננת. שימו לב אם הכלב רעב ופנקו אותו מידי פעם במזון יבש או חטיפים. אגב, שאריות מזון שלכם או של מטיילים אחרים הם לא אוכל עבור הכלב. גם בהפסקות יזומות שלכם,שימו לב לכלב, כאשר אתם צמאים- סביר להניח שגם כלבכם. 

 

ללכת עם רצועה 

כלבים נוטים להיות סקרניים במקום חדש ולכן אם הם משוחררים בטבע הם יכולים לחפש בין השיחים "חברים" חדשים. בטיול לים הכלב עשוי לחפש הרפתקאות במרחב הפתוח ובוודאי אם ישנים בקמפינג בחוץ חשוב לדאוג לקשור את הכלב ולדעת שהוא לידכם.  

לא פעם יצאו בעלים עם כלב ובילו חלק נכבד מהטיול בחיפוש אחריו. אין זה משנה אם הרצועה צמודה או נמתחת, שתיהן יהיו הגבול להרפתקאה שהכלב יכול למצוא. 

 

דאגו למחסה 

בין אם אתם יוצאים לטיול בטבע, חוף הים או אפילו לבילוי עם חברים בפארק, יש להקפיד כי יש לכלב מקום מוצל בו יוכל לנוח. כלב אשר יבלה שעות רבות בשמש עלול להתייבש או לחטוף מכת חום. אם אתם יוצאים למקום פתוח כמו חוף הים, הקפידו שיהיה לכלב מקום תחת צל, כלב עם פרווה רטובה חשוף יותר להתייבשות מכלב עם פרווה יבשה. 

 

פניה לוטרינר אזורי 

לפני שיוצאים לטיול, ים או לינה בשטח, חשוב להצטייד במספר של וטרינר מהאזור, לכל מקרה שלא יהיה. הכלב יכול להיתקל בנחש, להתייבש, לריב עם כלבים אחרים ועוד מגוון של צרות. במקרה והכלב נפגע יש לפנות אותו במהירות לווטרינר קרוב, ולכן יש להתכונן עם מספר מבעוד מועד ולא לחכות "למקרה שיקרה" ואז לחפש מספר של וטרינר זמין.

טל': 08-6521212              פקס : 08-6526000                      HaiotBalev@oulook.com

© 2023 by Pet Supplies. Proudly created with Wix.com